16.02.2018

BGŻ BNP PARIBAS FAKTORING TRZECIM FAKTOREM NA RYNKU

Rok 2017 był dla BGŻ BNP Paribas Faktoring przełomowy. Przez każdy kolejny kwartał Spółka nie zwalniała tempa.

Rok 2017 był dla BGŻ BNP Paribas Faktoring przełomowy. Przez każdy kolejny kwartał Spółka nie zwalniała tempa. W rankingach Polskiego Związku Faktorów sukcesywnie awansowała z siódmego miejsca, rok kończąc w pierwszej trójce najlepszych. Obroty Spółki przekroczyły 18,6 mld zł co w porównaniu z wartością powierzonych faktur w 2016 roku stanowi wzrost aż o 52 proc. Tempo jej wzrostu jest również bardzo imponujące w porównaniu z rynkiem. Według informacji prasowej PZF opublikowanej w lutym br.,  wzrost wartości wierzytelności powierzonych Faktorom w 2017 roku wyniósł 17 proc. Wartość obrotów to prawie 185 mld zł. 

- Im bliżej czołówki zestawienia, tym trudniej jest osiągać dobre rezultaty. Dlatego jeszcze bardziej cieszy fakt, że raz obrany kierunek nie zszedł nam z oczu i konsekwentnie realizujemy strategię. Sukces osiągnęliśmy nie tylko dzięki nieustannemu rozwojowi narzędzi IT czy automatyzacji procesów, profesjonalnej kadrze, ale przede wszystkim dobrą ofertą, którą stale poszerzamy o rozwiązania odpowiadające na potrzeby, zarówno dużych korporacji jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw – komentuje Paweł Bryła prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring. -

W efekcie, klienci spółki mogą skorzystać z bogatej oferty produktowej, od faktoringu tradycyjnego po produkty strukturyzowane, włączając import/export, polisy oraz przy współpracy z Bankiem BGŻ BNP Paribas rozwiązania cross-border. W portfolio znajduje się również „hybryda” produktowa czyli Linia Progresywna - narzędzie finansowania zobowiązań handlowych zabezpieczone należnościami. Warto podkreślić, że wyniki międzynarodowej grupy BNP Paribas Factoring również imponująco wzrosły. Obroty przekroczyły w 2017 roku wartość 154 mld EUR, co stanowi wzrost o 10 proc. – podkreśla Paweł Bryła. 

- Sukcesywnie rośnie również baza obsługiwanych przez nas klientów, a tym samym kontrahentów. Jednak o efektywnej działalności  BGŻ BNP Paribas Faktoring świadczą nie tylko rezultaty brane pod uwagę w rankingach. W 2017 roku Spółka przeprowadziła badanie satysfakcji wśród swoich klientów, którego wyniki są wręcz zobowiązujące. Według badania przeprowadzonego w listopadzie przez GFK Polonia, 9 na 10 klientów BGŻ BNP Paribas Faktoring jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z naszych usług, a co drugi nas poleca – powiedział Paweł Nowak, członek Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring odpowiedzialny za sprzedaż. 

W 2018 roku spółka deklaruje dalszy rozwój. Pomimo wielu przeciwności jakimi mogą okazać się zmiany w podatku VAT (tzw. Split Payment), Zarząd spółki jest spokojny o jej rezultaty. Przygotowania do zmian w otoczeniu prawnym spółka rozpoczęła już pod koniec 2017 roku i nieprzerywanie realizuje projekty z tego zakresu. 

- Uczestniczymy w konsultacjach oraz kongresach poświęconych tematyce nadchodzących zmian. Na bieżąco śledzimy ustalenia środowiska Faktorów z Ustawodawcą. W pracach nad dostosowaniem procesów wspiera nas również grupa BNP Paribas. W związku z tym na ten moment nie widzimy ryzyk, które mogłyby wpłynąć na bieżącą obsługę naszych klientów – podsumowuje Paweł Bryła.